Orbán egyik kedvenc zenészéről, Leslie Mandokiról készül film az NFI támogatásával
Továbbá a magyar kormány afrikai és közel-keleti humanitárius misszióiról és Illés Fanni négyszeres paralimpikonról is készül televíziós produkció.
Továbbá a magyar kormány afrikai és közel-keleti humanitárius misszióiról és Illés Fanni négyszeres paralimpikonról is készül televíziós produkció.
Támogatást kapott a Dargay Attila – „a magyar Walt Disney” – életét feldolgozó film és egy kísérleti rövidfilm is.
A Kínai Kommunista Párt propagandaosztályának részeként működő Kínai Filmügyi Igazgatóság vezetője és Káel Csaba kormánybiztos filmszakmai együttműködési megállapodást írtak alá közös filmes projektek indításának céljából.
A HVG újraszámolta, mennyi az annyi, és kiderült, hogy mostanáig jóval kisebb számról beszéltek.
Nem lehet azt mondani, hogy a Nemzeti Filmintézet a legkevésbé elfogult embert találta volna meg arra, hogy feltárja, mi is ment félre a magyar filmiparban az elmúlt húsz évben.
Lajos Tamás, a jelenlegi filmtámogatási rendszer egyik legtöbb támogatást elnyerő producere jegyzi.
Sosem volt ennyire centralizált és kizárólagos a magyar film állami finanszírozása, miközben semmi sem indokolja, hogy a források szinte száz százalékát a kormány saját kultúrpolitikája irányában terelje.
A Nemzeti Filmintézet televíziós produkciók gyártására szavazott meg támogatásokat. A Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus életét és munkásságát feldolgozó alkotásra ad pénzt, és támogatja, hogy sorozat készüljön a magyar férfivízilabda-válogatottról.
Dokumentumfilm készül „a kivételes dunaszerdahelyi sportklub, a DAC történetéről, társadalmi szerepéről és jelentőségéről” is, 254 milliós támogatással.
Sosem látott mértékben költ az állam a nagyszabású sorozatra.
Szalay-Bobrovniczky Vince helyettes államtitkár a Nemzeti Filmintézetben is pozíciót kap.
Amíg egy független magyar filmes átveszi a filmszakma egyik legfontosabb nemzetközi fesztiváljának nagydíját, mi itthon újranézhetjük az Aranybullát vagy a Hadikot. Teljesen mindegy a pártállás és a világkép: ez így semmiképp sem oké. Vélemény.
Reisz Gábor, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című film rendezője támogatói koncertet ad zenekarával, hogy a bevételből az új filmje minél több stábtagja kijuthasson az A kategóriás velencei filmfesztiválra.
Az alvállalkozók közül többen drasztikus lépéseket fontolgatnak, ha nem kapják meg a pénzüket.
Sokaknak bevillannak azok az emblematikus jelenetek, amikor Eddie Murphy és Owen Wilson a budai Váralagút fölött lóg, vagy Bruce Willis a pesti belvárosban lövöldöz. A filmes bérgyártás felfutását sok összetevő segítette, végül igazi sikerágazat született, ami több szempontból is komoly hasznot hoz az országnak, például egy-egy sztár Insta-fotója jobb országmarketing, mint egy sokmilliós turisztikai kampány.